Mix 5’li Karışım Kaba Yem


Mix karışım yem bitkisi birbiriyle uyumlu 5 farklı tohumun bileşenidir. İçerisinde ki tohumlar Baklagil ve Buğdaygil grubudur. Baklagil ve Buğdaygil bileşeni olduğundan mükemmel bir PROTEİN ve ENERJİ kaynağıdır.

Mix Karışımın İçerisinde Hangi Tohumlar Mevcut?

  • %35 Macar Fiğ Tohumu
  • %35 Yem Bezelyesi Tohumu
  • %10 Tritikale Tohumu
  • %10 Kılçıksız Buğday Tohumu
  • %10 Kışlık Yulaf Tohumu bulunur.

 

 


Mix karışım kaba yem tohumunun ekim zamanı sonbahardır, buğday ekim zamanı. Sulu ve kurak yetiştiriciliği yapılabilir. Mix 5’li karışımın çiftçilerimiz tarafından en çok tercih edilme sebebi kurak arazide mevsimsel yağışlar ile yetişebilmesidir. Yüksek besin ihtiva eder hayvan beslemede etkin bir rol üstlenmiş kaba yem bitkisidir. Besleyici özelliğinin yanı sıra yüksek verimiyle de çiftçilerimizi tatmin etmektedir.Kış aylarında araziler boş kalmasın, Mix Karışım kendi kendine yetişebilmektedir. Ayrıca toprağa Azot bağlayıp beslediği için arkasından ekilecek ürünün verimini arttırır.

Mix 5’li karışım kuru ot veya silaj olarak değerlendirilir. Otlatmaya veya yeşil yedirilmeye uygun değildir. Mükemmel kuru otu ve silajı olur. Yüksek besin değerleri ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar severek tüketir, yem maliyetini düşürür.Mix Karışım Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin ve Sipariş İçin
Torunoğlu Tohumculuk
0 322 239 88 08 – 0 532 266 40 41


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis